ניתוח כפתורים הוא פרוצדורה שכיחה המבוצעת אצל ילדים ומבוגרים רבים מדי שנה. הכפתורים הם בעצם מעין צינוריות שמאפשרות לפתוח את האוזן התיכונה אל החלל שבחוץ. ליתר דיוק, המנתחים מחדירים את הצינוריות לעור התוף של המבוגר או הילד (לרוב מדובר בתינוק/בפעוט), ובכך יש יציאה ישירה של האוזן התיכונה כלפי חוץ.

 

גידולי ראש צוואר - אף אוזן גרון

גידולי ראש צוואר – אף אוזן גרון

 

לתיאום, התקשרו077-9977180

הניתוח עשוי להידרש כאשר האדם סובל באופן תדיר מזיהומים ודלקות של האוזן התיכונה, או מהצטברות של נוזלים בחלק הזה של האוזן שמובילים לירידה בשמיעה. מלבד זאת, ישנן עוד כמה סיבות נוספות שיכולות להוביל לצורך בניתוח כפתורים. מדובר כאמור בפתיחה של האוזן התיכונה שמטרתה להוציא החוצה את הנוזלים, ובכך למנוע את הפגיעה הקיימת בשמיעה. חשוב להבהיר כי רופא א.א.ג ימליץ על הניתוח רק לאור 2 בדיקות שמיעה (או יותר), המראות על ירידה משמעותית בשמיעה לאורך מספר חודשים.

 

ניתוחי אף אוזן גרון

ניתוחי אף אוזן גרון

 

בכל מקרה, הבחירה של הרופאים היא תמיד שמרנית יותר. כלומר, איננו מבצעים את הניתוח אם יש אפשרות לפתרונות אחרים. ואולם, במידה ונדרש ניתוח הוא יבוצע תחת הרדמה מלאה כאשר המנותח ישן ובכלל לא מרגיש כאבים. את הניתוח יבצע רופא אף אוזן גרון מומחה לניתוחי ראש צוואר אשר מאחוריו ניסיון רב, והוא פועל בדייקנות ובקפדנות רבה.

 

אילנה דואק

אילנה דואק

 

שימו לב: בכל הקשור לילדים, מדובר בהתערבות נחוצה להתפתחותו התקינה של הילד מבחינת פיתוח השפה והדיבור, וכמובן שהוא חשוב גם לשיפור איכות החיים בילדים ומבוגרים כאחד.

 

למאמרים בנושא:

 

רופאת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר לבלוטת התריס, חיפה

רופאת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר לבלוטת התריס, חיפה

פרופ' אילנה דואק א.א.ג
מומחית לרפואת אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר
רחוב יאיר כץ 12
3463626 חיפה (ישראל)
טלפון: 077-9977-180

info@ilana-doweck-ent.co.il

ניתוחי גידולי ראש צוואר, לוע בחיפה, בצפון