רפואת אף אוזן גרון היא מהענפים הרפואיים המוכרים ביותר לציבור. ואולם, מה שלא רבים יודעים הוא שהרופאים המומחים בענף זה עוסקים לא רק באף, באוזן ובגרון, אלא גם בכל הקשור לראש ולצוואר. מדובר ברופאים שסיימו את לימודי הרפואה הכלליים שלהם במוסד אקדמי מוכר, ולאחר מכן המשיכו להתמחות בתחום א.א.ג ראש צוואר לאורך כ-6 שנים נוספות.

 

עקב סיבות שונות ילדים נוטים לסבול בתדירות גבוהה יחסית מבעיות אף אוזן גרון, יחסית למבוגרים. כאשר מדברים על רפואת א.א.ג לילדים מתכוונים למעשה לאנשים עד גיל שמונה עשרה, אשר סובלים מבעיה זו או אחרת הקשורה לענף. רופא העוסק בתחום מציע קשת רחבה של התערבויות המתחילות בבדיקות שגרתיות וממשיכות לבדיקות מעמיקות יותר עם סיבים אופטיים ועם מיקרוסקופ. כמו כן, הרופא מטפל במגוון בעיות א.א.ג של ילדים כגון סינוסיטיס, בעיות הקשורות למחלות עונתיות, דלקות אוזניים חוזרות ונשנות, מתן אנטיביוטיקה ותרופות נוספות, ניתוחי כפתורים, ניתוחים של בלוטת התריס, ניתוחי שקד שלישי וכדומה. לצד הבעיות הנפוצות, רפואת אף אוזן גרון לילדים עשויה לעסוק גם בבעיות נדירות יותר, כמו הפרעות בבית הדיבור, מומים מולדים ועוד.

 

למאמרים בנושא:

 

כידוע, ילדים הם "קהל" שונה מאוד מהמבוגרים ועלולים להפגין חששות ופחדים לקראת הפגישה עם הרופא, וכמובן לפני קבלת הטיפול. על כן, רופא א.א.ג לילדים נוקט באמצעים שונים על מנת להרגיע את הילד, ולהפוך עבורו את החוויה לכמה שיותר נעימה ובטוחה.

 

יש שאלה? תאמו תור: 077-9977180

 

אף אוזן גרון ילדים

אף אוזן גרון ילדים

 

פרופ' אילנה דואק א.א.ג
מומחית לרפואת אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר
רחוב יאיר כץ 12
3463626 חיפה (ישראל)
טלפון: 077-9977-180

info@ilana-doweck-ent.co.il

ניתוחי גידולי ראש צוואר, לוע בחיפה, בצפון